KOMUNIKATYW ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA
WSZYSTKIE IMPREZY ORGANIZOWANE PRZEZ ZARZĄD KOŁA PZW NR 2 BASZTA W BUKU ZOSTAJĄ WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA!

Komunikat ZG PZW ws. możliwości wędkowania

Komunikat Zarządu Głównego PZW z dnia 01.04.2020 r.

[cyt.]

Od 1 kwietnia br. Rząd Polski wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od tego dnia do odwołania m.in. każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, plaże, hotele i miejsca noclegowe będą zamknięte. Czyli ograniczenia dotyczą korzystania m.in z terenów zielonych pełniących funkcje publiczne. 

Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego prosi o powstrzymanie się od uprawiania wędkarstwa. 

Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego wywiązując się ze zobowiązań w stosunku do Skarbu Państwa przeprowadzają zarybienia, a Społeczna Straż Wędkarska prowadzi działania ochronne. 

Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów i pozostanie w domach.

Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów wydawanych przez organa administracji państwowej i samorządowej.

Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!

Prezes Zarządu Głównego

Teodor Rudnik

źródło: http://www.poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/203815/60/komunikat_zg_pzw_ws_mozliwosci_wedkowania (data dostępu 03.04.2020)


RELACJE Z IMPREZ, ZAWODÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ KOŁO BASZTA ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI - KLIKNIJ TUTAJOdznaczeni Krzyżami ZasługiMamy przyjemność poinformować, że Wiceprezes Okręgu ds. Młodzieży Kol. Andrzej Lebiotkowski oraz Dyrektor Biura ZO PZW w Poznaniu Kol. Marcin Wiśniewski w dniu 4 kwietnia 2016 r. zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi. Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które zasłużyły się dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Krzyże Zasługi zostały nadane przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę.


Powierzono opiekę nad jeziorem Niepruszewo Małe gm. Buk Kołu P.Z.W. 
nr 2 Baszta w Buku.
(Uch. Z.O. P.Z.W. nr 138/2015)